Mirowski

Bogdan Mirowski

1945 Sopot - 2014 Sopot

O Artyście

Artysta wielokrotnie nagradzany – wirtuoz specjalizujący się w obrazach „malowanych” w srebrze. Należał do wybitnych znawców średniowiecznych technik złotniczych, często inspirował się twórczością mistrzów holenderskich, np. Hieronima Boscha. 

Artysta, jubiler, twórca statuetki Bursztynowego Słowika - głównej nagrody Sopockiego Festiwalu Piosenki. Tworzył wyjątkowe płaskorzeźby i rzeźby, biżuterię dekoracyjną i przedmioty użytkowe. Specjalizował się w pracach tworzonych z bursztynu, który był jego ulubionym materiałem. Zwykle nie poddawał go obróbce, wykorzystując jego naturalną strukturę. Rzeźby wykonywał z cienkiej srebrnej blachy, z elementami kamieni jubilerskich, masy perłowej czy drewna.

Artysta był znany z doskonałych umiejętności warsztatowych. Fascynował się sztuką średniowieczną, malarstwem dawnych mistrzów holenderskich, twórczością Hieronima Boscha. W swoich pracach przedstawiał sceny rodzajowe, postaci ludzkie, niekiedy ujęte w sposób karykaturalny, martwe natury. Mirowski uczestniczył w wielu wystawach artystycznych, jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych (w tym Muzeum Bursztynu w Gdańsku czy Muzeum Historycznego Miasta Gdańska).

Przeczytaj więcej Mniej

Zgłoś obiekt na aukcję

Obecnie w ofercie

Brak aktualnych ofert

Obiekty archiwalne

Biesiada

II Aukcja Sztuki Polskiego Domu Aukcyjnego - 28.02.2015, 28 lutego 2015 godz. 16:00