Maciejowski

Marcin Maciejowski

1974 Babice -

O Artyście

Jeden z najpopularniejszych współczesnych artystów, absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom obronił w pracowni plakatu prof. Piotra Kunce). Przez jakiś czas studiował także na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Był jednym z twórców Grupy Ładnie, obok Rafała Bujnowskiego, Wilhelma Sasnala, Marka Firka i Józefa Tomczyka Kurosawy.

Sztuka Maciejowskiego charakteryzuje się czerpaniem z konwencji komiksu, plakatu, kultury popularnej i środków masowego przekazu. Inspiracjami do malowanych obrazów stają się także zdjęcia z codziennej prasy. Obrazy Maciejowskiego uzupełniane są często komentarzami autorskimi lub cytowanymi z czasopism. Charakterystyczna jest także prostota przekazu.

Artystę interesują nie tylko mass media, ale także zagadnienia społeczne czy ekonomiczne, opis rzeczywistości. Maciejowski maluje wizerunki znanych postaci kultury popularnej, aktorów. Aktywnie uczestniczy w wystawach w kraju i za granicą. Ekspozycje jego prac miały miejsce np. w Marc Foxx Gallery w Los Angeles (prace z tej wystawy zakupiło Los Angeles County Museum of Art), Gallery Leo Konig w Nowym Jorku czy Salzburger Kunstverein. Współpracuje z Galerie Meyer Kainer z Wiednia. Od 2000 roku tworzy rysunki satyryczne dla „Przekroju”. Jest laureatem Paszportu Polityki w dziedzinie plastyki (2002 r.)

Przeczytaj więcej Mniej

Zgłoś obiekt na aukcję

Obecnie w ofercie

Brak aktualnych ofert

Obiekty archiwalne

Smakuje wyłącznie słodko i doskonale

XXI Aukcja: Sztuka Współczesna, 20 maja 2021 godz. 19:30

Jakie to miasto?

II Aukcja Sztuki Polskiego Domu Aukcyjnego - 28.02.2015, 28 lutego 2015 godz. 16:00

Tak, ale bez cukru, 2000

XXV Aukcja: Sztuka Współczesna, 8 grudnia 2021 godz. 19:00

Ziemia, ziemia

XLIV Aukcja: Sztuka Współczesna - prace na papierze, 24 kwietnia 2024 godz. 19:30