Kokosiński

Bartosz Kokosiński

1984 -

O Artyście

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 2009 roku w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Uczęszczał również na zajęcia Grzegorza Sztwiertni oraz Konrada Kuzyszyna. Tworzy obrazy, instalacje, montuje wideo. Kokosiński trzykrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Został także wyróżniony nagrodą Fundacji Elizabeth Greenshields z Kanady. Jego sztuka została doceniona przyznaniem m. in. pierwszego miejsca w rankingu młodych polskich artystów „Kompas Młodej Sztuki” w 2014 roku, Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców (2013 rok), wyróżnieniem w 9. Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu (2013 rok) czy stypendium Prezesa Rady Ministrów (2002/2003).

Artysta aktywnie uczestniczy w działalności wystawienniczej. Do jego dorobku w tym zakresie zalicza się m. in. 6. Triennale Sztuki Młodych w Orońsku, a także udział w licznych wystawach zbiorowych (przykładowo w Muzeum Sztuki Współczesnej - Oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie, E.M. Galerie, Drachten w Holandii, galeriach w Krakowie, Sopocie, Pradze, Moskwie, Katowicach, Berlinie czy Nowym Jorku) i indywidualnych, np. w Budapeszcie, Wiedniu, Katowicach, Poznaniu czy Dąbrowie Górniczej.

Prace Bartosza Kokosińskiego znajdują się w kolekcjach Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Bunkra Sztuki w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Przeczytaj więcej Mniej

Zgłoś obiekt na aukcję

Obecnie w ofercie

Brak aktualnych ofert

Obiekty archiwalne

To, czego nie widać

II Aukcja Sztuki Polskiego Domu Aukcyjnego - 28.02.2015, 28 lutego 2015 godz. 16:00