25.06.2020 - XVIII Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej
10 czerwca 2020

25.06.2020 - XVIII Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej

XVIII AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ 25 CZERWCA 2020 CZWARTEK, GODZ: 19:30

Czerwcowa aukcja sztuki już niebawem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą katalogową. Mamy nadzieję, że przygotowane propozycje, starannie dobrane pod względem artystycznym, będą dla Państwa interesujące.

Wśród obiektów sztuki dawnej polecamy m. in. efektowny, bogaty kolorystycznie pejzaż autorstwa Meli Muter, kubistyczną kompozycję urodzonego w Warszawie Louisa Marcoussisa, projekt polichromii namalowany przez Jana Matejkę czy nastrojowy widok z Bystrej Juliana Fałata.

Klasyków polskiej sztuki współczesnej reprezentują Henryk Stażewski z kompozycją geometryczną z 1982 roku, Jan Berdyszak z unikatową przestrzenną pracą z cyklu "Fragment jako całość radykalna" czy Jan Tarasin z obrazem "Komplikacja 3". Warto zwrócić uwagę na dzieła Jerzego Nowosielskiego, Alfreda Lenicy i Tadeusza Kantora.

Ciekawie prezentują się prace graficzne, w tym kompletna teka "Katarsis" Magdaleny Abakanowicz i kompozycje Salvadora Dalego. Kolekcjonerów rzeźby zapraszamy do obejrzenia asamblażu Władysława Hasiora czy obiektu autorstwa Tadeusza Szpunara.

20._Zygmunt_Menkes_W_ogrodzie_r_DSC06607_large